آموزشچگونه

نصب گنوم ۳ بر روی اوبونتو ۱۱.۰۴

Print Friendly, PDF & Email

GNOME 3 logo

متاسفانه با وجود این که اخبار و گفته ها ناشر خبر استفاده اوبونتو ۱۱.۰۴ از میز کار گنوم ۳ بود ولی این امر اتفاق نیفتاد و اوبونتو از میز کار پیش فرض Ubuntu GNOME Shell استفاده خواهد کرد که این میز کار در نسخه های پیشین صرفا برای تب لت ها و سیستم های کوچک استفاده می شد.

( در ادامه یکی از دوستان با نام مستعار Mr fox در بخض نظرات این پست این مطلب رو اضافه کردند که :

و بهتر است این نکته مهم را به متن این پست اضافه کنی که:
نصب گنوم ۳ در  Natty Narwhal، در واقع تغییر دائمی میزکار از یونیتی به گنوم۳ است، و تا قبل از انتشار نسخه ی نهایی ۱۱٫۰۴، هنوز راه حلی برای بازگشت به یونیتی پس از این تغییر اراپه نشده است )

هنوز کمتر از دو هفته تا انتشار اوبونتو ۱۱.۰۴ مانده است ولی لازم دیدم که نصب گنوم ۳ رو بر روی اوبونتو ۱۱.۰۴ توضیح بدهم.

هشدار : ممکن است بعد از نصب گنوم ۳ بر روی اوبونتو دسکتاپ یونیتی خراب شود و از بین برود و این مشکل شاید فقط برای ورژن بتا بوده و در آینده رفع شود !

برای نصب گنوم ۳ بر روی اوبونتو ۱۱.۰۴ دستورات زیر را مرحله به مرحله انجام دهید :

 

مرحله اول ) کلید های میانبر Alt + F2 را بزنید تا پنجره  RUN Applicationsباز شود و دستور زیر را در آن کپی کنید و تیک کنار Run in terminal را بزنید و اینتر کنید :

sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3

Review image

ترمینال باز می شود و از شما پسورد می خواهد , بعد از وارد کردن پسورد و زدن اینتر و گذشت چند ثانیه ترمینال بسته می شود و به مرحله بعدی بروید .

 

مرحله دوم ) کلید های ترکیبی Alt + F2 را بار دیگر فشار دهید تا پنجره RUN Applications  باز شود و دستور زیر را در آن کپی کنید و تیک کنار Run in terminal را بزنید و اینتر کنید.

gksu apt-get update

 

Review image

باز ترمینال باز می شود  از شما پسورد می خواهد و بعد از گذشت زمانی بسته می شود.

 

مرحله سوم ) کلیدهای ترکیبی Alt +F2 را بار دیگر فشار دهید تا پنجره RUN Applications باز شود و دستور زیر را در آن وارد کنید و تیک کنار Run in terminal را بزنید :

sudo apt-get dist-upgrade

 

Review image

ترمینال باز می شود و از شما پسورد می خواهد و بعد از شما می پرسد اگر می خواهید آپگرید کنید Y را بزنید و شما Y را می زنید و اینتر می کنید تا دانلود و نصب مخازن شروع شود.

 

مرحله چهارم ) بعد از اتمام نصب سیستم را ری بوت ( ری استارت ) کرده و در صفحه Log in بر روی Ubuntu GNOME Shell Desktop کلیک کرده و گزینه  Gnome 3 Descktop environment  را انتخاب کنید و سیستم را Log in کنید تا وارد دسکتاپ گنوم ۳ بشوید.

Review image

 

Review image 

 

 

Related Articles

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close