اخبار

مصاحبه با آقای افشین مهربانی نویسنده ی کتاب Getting Started with CreateJS

Print Friendly, PDF & Email

چتد روز پیش خبری مبنی بر انتشار کتاب Getting Started with CreateJS به دست یک ایرانی توی شبکه های اجتماعی دیدم و بر این شدم تا مصاحبه ای رو با نویسنده ی این کتاب داشته باشیم تا شما هم با ایشون آشنا بشید :

میشه خودتون رو برای ما بیشتر معرفی کنید :

افشین مهربانی هستم ، متولد سال 1371 .

 

این سوال شاید تکراری باشه ولی ما از همه ی دوستان این سوال رو می پرسیم !

از کی برنامه نویسی رو شروع کردین و اولین افتخارات شما چی بود  ؟

برنامه نویسی را از 15 سالگی با PHP شروع کردم. سال 1388 در المپیاد ملی مهارت، رشته طراحی صفحات وب شرکت کردم و موفق شدم مقام اول کشوری را کسب کنم. سه سال برنامه نویس بازار بورس ایران بوده ام و در حال حاضر در شرکت یارا مشغول به کار هستم. حدود دو سال قبل تیم usablica را ایجاد کردم که هدف این تیم گسترش و ایجاد پروژه های متن باز است.

چی شد که پروژه های متن باز رو شروع کردین ؟

حدود 2 سال قبل شروع به گسترش و همکاری در چند پروژه مختلف مانند PEAR و Socket.IO کردم. سپس با شرکت در جلسه های تهران لاگ بیشتر با این جامعه آشنا شدم و حدودا 1 سال است که خودم شروع به ایجاد پروژه های متن باز کرده ام که برخی از آن ها بصورت گسترده کاربرد دارند. مانند IntroJS و WideArea.

آخرین پروژه ی متن باز شما چی بود ؟‌

آخرین کار متن باز من پروژه ProgressJS بوده است. هفته گذشته کتاب دوم من با انتشرات Packt منتشر شد با عنوان Getting Started With CreateJS.

میشه کمی از محتوای کتاب Getting Started With CreateJS برای ما بیشتر بگین ؟

این کتاب در مورد کار با کتابخانه CreateJS است که به برنامه نویسان کمک میکند تا انیمیشن ها و ابزارهای مبتنی بر HTML5 را در مرورگرها ایجاد و مدیریت کنند. محتوای این کتاب برای گسترش دهنده های وب که علاقه به ایجاد برنامه ها و ابزارهای مبتنی بر HTML5 دارند بسیار مفید است و دید مناسبی از ایجاد این برنامه ها میدهد.

این کتاب به چه زبانی نوشته شده ؟

این کتاب به زبان انگلیسی منتشر شده است و زبان برنامه نویسی کار شده JavaScript است.

 

چطور می تونیم این کتاب رو تهیه کنیم ؟

این کتاب در حال حاضر در وب سایت خود انتشارات Packt، فروشگهای آمازون، Oreilly و Safari موجود است که با قیمت 30 دلار قابل خریدن است. آدرس صفحه: http://www.packtpub.com/getting-started-with-createjs/book

 

برای شما آرزوی موفقیت می کنیم و ممنون از این که وقتتون رو در اختیار ما قرار دادین.

Tags

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close